Paksell Piknik Zeytin

Ev dışı tüketimin giderek yaygınlaştığı günümüzde bu pazarda daha çok doğal ürünlerden uzak bir pazarın oluştuğu gözlemlenmektedir. Bu pazarda da doğal ve sağlıklı ürünler olmalı fikrinden hareketle oluşmuş bir üründür ‘’PAKSELL PİKNİK ZEYTİN’’ . Sağlıklı ve doğal bir atıştırmalıktır Piknik Zeytin. Bazen bir simidin bir poğaçanın yanında bazen bir dilim ekmeğin yanında hem doyurucu hem sağlıklı bir katıktır.

2012 yılında doğal ve sağlıklı bir ürün olan Zeytinimizi daha yaygın bir kullanıma nasıl sunarız fikrinden hareketle oluşturduğumuz bir ürünümüzdür Piknik Zeytin. Piknik ürünleri grubunda peynir , krem çikolata ve benzeri ürünler var olmasına karşın Zeytin yoktu. Gerek paketleme zorluğu ve gerekse ürünün korunma aşamasındaki sıkıntılar girişimcilerin önünde aşılması gereken engeller olarak çıkmış.

2012 yılında Paksell Gıda olarak başladığımız süreçten bu güne en sağlıklı ürünü, en kaliteli ve ekonomik şekilde pazara sunmanın çalışmalarını yaptık. Geçen süre içinde makine, ambalaj ve iş geliştirme süreçlerine 200.000 $ yatırım yaptık.

Gelinen noktada aylık 1.000.000. adetlik üretim kapasitesi ile bu sektörün öncü kuruluşu durumuna geldik. Ürünlerimiz yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda kendine yer bulmaktadır. Zeytini sadece bir kahvaltı ürünü olmaktan çıkarıp sağlıklı bir atıştırmalık olarak konumlandırmayı amaçlayan çalışmalarımız devam etmektedir.